Dziś był taki piękny dzień. Poszłam sobie na spacer z pieskiem do mojego lasu-nie lasu na obrzeżach osiedla. Tak sobie szłam i szłam, aż doszłam do drogi wyznaczonej linią słupów z rozpiętymi na nich przewodami. Dalej szłam wzdłuż tych słupów; było cicho, ale nie całkiem... Coś szumiało, wibrowało w powietrzu. "Emisja" - pomyślałam. Jak wiadomo z podręczników, liniami elektrycznymi odbywa się emisja. I to ona musiała tak szumieć.

Wzdłuż tej drogi leżały pokotem ścięte drzewka. Wyglądało to tak, jakby przechodził tędy ktoś, kto właśnie sobie kupił nowa piłę i tu postanowił ją wypróbować. Ja rozumiem, że taka linia rozpięta na drutach to bardzo ważna rzecz i nie mogą jej czochrać jakieś tam drzewka, bo na przykład w czasie burzy mogłyby się zerwać te druty i spaść na drzewka razem z emisją.

Ale to były naprawdę bardzo małe młode drzewka, które miały pewnie trochę więcej niż po dwa metry wysokości. A co gorsza, egzekucji poddano też całkiem małe krzewy. I przyszło mi do głowy, pewnie pod wpływem Wajraka i Rospudy, że miałabym ochotę się oflagować w ten piękny dzień i przykuć się do czegoś w ramach protestu.Tak napisali inni:

ela

  23.02.2007, 21:43   83.21.58.119
probowałam to odniesc do znanej mi i wyobrazalnej sytuacji - chodzi mi o rospude - i pomyslalam sobie, ze to tak, jakby mieli poprowadzic autostrade przez slowinski park narodowy.......... w oczach ekologow czai sie mord i ja sie wcale im nie dziwie. poza tym naszly mnie tak wlasnie refleksje prawie sentymentalne i sobie mysle, ze jak uciekalam z tej warszawy, to i tez z nadzieja, ze jakby co to przeciez jakies staszliwe pociski beda szly na stolice a nie jakis tam malo znany sluspk - a tu co, jakies w okolicach tarcze antyrakietowe, polska wersja piechoty morskiej, no i czy to nie brzmi jak fatum? azylu ja chce!! chlip. a na serio - lao che polecam - puscilabym swoim dzieciom, ale tam brzydkie wyrazy sa, a jeszcze nie jestem gotowa plonac na stosie. mam nadzieje jednak. sciskam Cie mocno.

Bies

  20.02.2007, 22:33   85.89.165.42
Ja kilka lat temu obserowałem jak okaleczono dąb (bardzo dorodny, kształtny, z pewnością kilkuwiekowy) rosnący pod linią średniego napięcia, IMHO ten dąb zasługiwał na tabliczkę "Pomnik przyrody prawem chroniony" bardziej niż na ścięcie, ale energetycy byli innego zdania. A to Polska właśnie...

el

  20.02.2007, 12:21   83.14.138.146
przykuj sie do czegokolwiek, byle nie do emisji...
jeszcze rozpylisz sie na jakies male cos i rozejdziesz po calym swiecie.
a drzewek szkoda, kurcze blade.

Meg

  19.02.2007, 23:00   89.78.128.169
LOL... Mam, a jesli z ta emisja leci tez internet? :)
Ownlog.com :: Wróć