Rodzynki wydłubane z życia...

Goście

Archiwum
2019
2018
2017
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005

Fb
Poczta
Bank1
Bank2

Allegro
Avon

YouTube
Drzewo

statystyka
e-mail
RSS

Logowanie

Bibliografie

BLOG MAMOFYEN                                         To, co się jeszcze nie wydarzyło, można zmienić.


02.12.2016 (20:40)

Minął miesiąc i czas wreszcie to napisać i zrozumieć… że to już koniec. Przeżyła swoje życie, odeszła i już się nie zobaczymy.
Nie jestem małym dzieckiem, wiem przecież, że śmierć jest na końcu życia i że każdy umiera, a nie każdemu jest dane dożyć starości… a jednak to nie bardzo pomaga i nie wiadomo jak zapełnić tyle pustego miejsca i co zrobić z tą tęsknotą.
Tyle wspomnień, tyle śladów, rozmów, pamiątek, listów, zapisków i powiedzonek. Ulubione smaki i kolory, ruch ręki sięgającej po serwetkę, poprawianie włosów przed lustrem... Zajmowała tyle miejsca w moim życiu, była w nim codziennie obecna, szczególnie w ostatnich jedenastu latach, kiedy była już sama.

A na koniec było mi dane przeżyć nie tylko jej śmierć, ale i umieranie, odchodzenie, wygasanie dzień po dniu. To był koszmar, ale teraz wiem, że i wielki dar – te dwadzieścia cztery dni spędzone razem w szpitalu, tak blisko jak tylko się dało.
Jedyne, czego żałuję, to że tego ostatniego wieczora ubrałam się i poszłam do domu jak zwykle, że nie wyczułam, że to JUŻ, że powinnam zostać i posiedzieć jeszcze choć te kilka godzin.
I zostawiłam ją tam samą.


Święta w tym roku uważam za odwołane. Jestem jeszcze myślami w szpitalu i w tych innych koszmarnych miejscach i nie widzę powodu, żeby urodziny jakiegoś Jezusa miały być ważniejsze, niż śmierć mojej Mamy.Komentuj (6)
Blogi
Barbarella
Talenty
CudaMerigold
Dulbeb
Gunia
Lunia
Stary
Młoda
Jedzonko
Pesto
Wypieki
Ogród
Kompostownik
Róże (ang)
Róże (pol)
Róże (rus)
Na drutach
Drops
E-dziewiarka
IK blog
Ravelry
Reszta Świata
Janda
Kazik
MariaPeszek
Nohavica
Przemyk
WOŚP
OKOpress
Pińczów