Wczoraj umarła Szymborska.
A ja szłam sobie dziś z psem przez zaśnieżone pole i myślałam, że pewnie znów pisiory podniosą głowy i zaczną roztrząsać, czy miała ona prawo umierać na świętej polskiej ziemi, ach czy miała.
Przypomniała mi się zaraz ta żenada po odejściu Miłosza... Ach jak my wstydu nie mamy!
A Trójka bardzo ładnie ją dziś żegna, bez nadęcia, w atmosferze pogodnej refleksji, z cytatami, urywkami, wspomnieniami. Wiadomość, że po długim życiu odeszła spokojnie we śnie też jest ważna, pozwala się nie zdołować, a spokojnie pogodzić.
Urocza była ta dowcipna i nieśmiała starsza pani, która zapraszana przez różnych dziennikarzy na sesje zdjęciowe, nieodmiennie odpowiadała: "przyjdę, jak tylko będę młodsza".

Wczorajszy dzień był dniem pożegnania Gosi, przy której jeszcze tak niedawno siedziałam w szpitalu. Ona odeszła w wieku całkiem nie do umierania, zwłaszcza że wyglądała na jeszcze młodszą, niż była w rzeczywistości - mimo długoletniej choroby. Znałam ją tylko trzy lata, a ostatnio jakoś nam się kontakty zagęściły i nagle już było po wszystkim.
Umierała otoczona opieką, miłością i troskliwą czułością swoich córek - każda matka chciałaby tak umierać.


Zima nie odpuszcza. Dom się już rozgrzał, trzeba jednak w takich temperaturach bardzo uważać, żeby nie zaniedbać pieca ani na chwilę, bo potem odrabianie strat trwa długo.
Dziś rano było siedemnaście na minusie. Meteorolodzy, jak zwykle - przewidują błędnie, mylą się, zmieniają zeznania, ale nikt ich za to nie wyrzuca z urzędów, nie pozbawia prawa wykonywania zawodu, ani nie wytacza im procesów. Cóż za dziwna grupa zawodowa.


Tak napisali inni:

podmiot-liryczny.blog.pl

  04.02.2012, 10:23   78.133.241.83
Wszedłem na chwilę na pewien prawy portal i tam znaleźli się tacy, którzy roztrząsali bardzo mocno wszelkie żydowsko-komunistyczne cechy zmarłej poetki...
Meteorolog to taki nasz wróż. Bo inaczej nie da się określić tej profesji :)
OPL

nikt wazny

  03.02.2012, 00:55   83.4.161.7
A slusznie, slusznie. Czasem gapowatosc mnie gubi.

mamofyen

  02.02.2012, 19:19   178.217.39.212
Moja droga, uważaj na siebie przy tym guglaniu, bo jak widzisz można wdepnąć w prawdziwe bagno.

nikt wazny

  02.02.2012, 17:44   83.7.123.41
Zanioslo mnie dzis przypadkiem (guglajac zabladzilam) na portal niezaleznaodrozumu.pl.
To co tam sie wypisuje na okolicznosc smierci Szymborskiej, to jest jakis kosmos nienawisci. Czegos takiego dawno nie czytalam.
Ownlog.com :: Wróć