"Maaamo, co ty robisz?! I ty jesteś kobieeetą?!" - wrzasnął kiedyś Młody dramatycznie na całe gardło, gdy wpakował się do kuchni akurat w momencie, gdy odcinałam pstrągom łby. Miał wtedy lat ze dwanaście i wyobrażał sobie, że kobiety pasają jeno baranki, pląsając w zwiewnych szatkach po kwietnej łące.
A ja byłam kobietą, która przygotowywała posiłek dla rodziny; a że pstrągi smażę od zawsze bez łbów, choć tendencja wiodąca zaleca zgoła inaczej, więc musiałam...

Dziś natomiast jednoosobowo nadzorowałam na własnym podwórku rozbiórkę tuszy wieprzowej i nie mdleć mi tu proszę, te wszystkie prawdziwe kobiety, które są zdziwione, że mięso jest ze zwierząt.
Panowie oprawcy mówili do mnie: "dyrektorko", a na koniec wypiłam z nimi po piwie. Albowiem dobre stosunki ze społecznością lokalną w miejscu, gdzie zamierzam żyć i umrzeć (spoko, za pięćdziesiąt lat!) są dla mnie sprawą ważną.
Inny przedstawiciel społeczności lokalnej zaorał i zabronował nam dziś pole i zrobił to tak cudnie, że po prostu się zachwyciłam. Posadzę sobie tam trochę ziemniaków vineta. Bardzo mi spodobała ta odmiana, a że mam jeszcze dwa worki w piwnicy, więc będzie beznakładowo. Muszę się tylko tego naumieć, bo podobno ziemniaki sadzi się najpierw normalnie, na płasko, a te kopczyki usypuje się później, w miarę jak rośliny wyrastają.
Przesadzę tam też już wkrótce trochę lawendy, to będzie zaczątek mojego lawendowego poletka. Resztę obsiejemy facelią, żeby pszczółki nie musiały daleko latać. Pole będzie w tym roku niebieskie.
Tak napisali inni:

DD

  30.03.2012, 09:30   178.217.39.212
Ładnie wyglada zaorane pole.

Shigella

  27.03.2012, 14:08   198.160.96.7
Jak wiemy powszechnie, mleko bierze sie z kartonu a mieso rosnie w plastikowych pudelkach (odmiany starsze rozmnazaja sie bezposrednio na hakach lub ladach chlodniczych).
Po sieci ponoc krazy serial "Edwardianska farma" - polecam, ostatnio pokazywali przepiekne kopaczki do ziemniakow napedzane sila koni - moze zrobcie mniejszy model i zaprzegnijcie panie kundelskie? ;)

Mam

  25.03.2012, 19:10   178.217.39.212
Dzięki, ale nie będę kupować sadzeniaków, skoro mam ziemniaki w piwnicy, a w dodatku one już kiełkują.

m

  25.03.2012, 15:19   164.126.54.131
Z mojego doświadczenia - najlepiej kupić od razu ziemnniaki tzw sadzeniaki - wtedy nie ma problemu czy wzejdą itp, od razu sadzi się w tych kopczykach.
Ownlog.com :: Wróć