Prawie rok temu, w styczniu 2012 pokazywałam tu rysunki z koncepcją przebudowy wiatrołapu i budowy nowego kurnika. Kurnik stoi, a na wiatrołap przyszedł czas dopiero teraz, bo to wiąże się z większymi wydatkami i musiałam poczekać na pożyczki. Oprócz materiałów budowlanych musimy kupić drzwi wejściowe i nowe okienko, a to są dla nas duże wydatki.
Czas już jednak najwyższy, bo nasze wejście paradne wygląda, jakby prowadziło do siedziby marginesu społecznego z całego powiatu.

Pewnie jeszcze w styczniu zaczniemy zakupy i gromadzenie materiałów, a roboty ruszą, jak już będzie cieplej, bo muszą się zacząć od udrożnienia tylnego wejścia do domu, które na czas remontu będzie jedynym.
Po remoncie psy będą miały wreszcie drewniany podest do stróżowania od zachodniej strony, a nie beton od północy. Nowe wejście będzie bowiem w miejscu dotychczasowego okienka. Okno w wiatrołapie też będzie, ale na innej ścianie, tak, żebyśmy uzyskali widok na zachodnią część ogrodu, bo z tamtej strony nie ma teraz żadnych okien.
Do nowych drzwi będą prowadziły ażurowe schody z prześwitami, pokryte ryflowanymi deskami tarasowymi, tak samo, jak podest przed drzwiami. Chyba.

Nowy rok, to dla mnie zawsze nowy trójkowy Top Wszech Czasów, który celebruję na leżąco i nie miałabym nic przeciwko temu, żeby miał edycje comiesięczne.

Czy będzie jeszcze zima? Stary widział wczoraj komary.


Tak napisali inni:

DD

  03.01.2013, 07:15   178.217.39.212
Zima już była. Jak dla mnie wystarczająco długa... cha, cha, cha...

Adam Gliniany

  01.01.2013, 18:46   46.186.81.48
Jakoś (chociaż widziałem te rysunki!) trudno mi sobie wyobrazić inne wejście niż to, co jest.
Siła nawyku.

Wszystkiego dobrego w nowym roku!

pi

  01.01.2013, 18:15   87.207.146.132
Może miał lekkie zapalenie ucha? Chociaż dziś u mnie ćwierkały wróble. Dotąd było zimno i nie miały siły.
Ownlog.com :: Wróć