Społeczność forum ogrodniczego jest fenomenem. Od listopada 2011 poznałam tam tyle fajnych kobitek! A nawet kilka PRZEFAJNYCH (jak mawiają w Krakowie).

A już zupełnie niesamowita jest coroczna akcja wymiany nasion pomiędzy użytkownikami forum.
Forumowicze zbierają nasionka w swoich ogrodach – z kwiatów, owoców i warzyw. Potem dzielą je, pakują po kilka sztuk w małe paczuszki, opisują (co i od kogo) i wysyłają do jednej wyznaczonej osoby.
Ci, którzy kupili nasiona i mają ich w opakowaniu więcej, niż będą w stanie wykorzystać, również ten nadmiar pakują i wysyłają, ze stosownym opisem. Regulaminowym minimum jest pięć nasion w jednej paczuszce.

Nazwy odmian wszystkich nadesłanych nasion wprowadzane są do internetowego formularza, który jest dostępny na forum i za pomocą tego formularza można od razu dokonać zamówienia. Formularz jest aktualizowany, a więc znikają z niego odmiany, które już zostały rozesłane.
Najpierw zamawiają tylko ci, którzy wysłali nasionka na wymianę, a od 15 grudnia akcja jest uwalniana i teraz mogą już zamawiać wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wzięłam udział i ja, wypełniłam formularz, wybierając głównie nasiona różnych odmian dyni i niespotykanych pomidorków koktajlowych i jakieś tam nieliczne kwiateczki. Dostałam adres, na który musiałam wysłać kopertę bąbelkową z naklejonymi znaczkami i zaadresowaną do siebie samej.
Kobitka, do której przysłane zostały te wszystkie nasionka, segreguje paczuszki i pakuje do kopert dla wszystkich, którzy coś zamówili, biega na pocztę po puste koperty i potem z pełnymi. Dwa razy w tygodniu wysyła po kilkadziesiąt kopert. W tym roku na akcję nadesłano ponad 34 tysiące paczuszek z nasionkami na wymianę!

Dziś dostałam przesyłkę.
Tak napisali inni:

DD

  11.01.2013, 13:45   178.217.39.212
Super! I jak tutaj nie podziwiać świata i ludzi dobrej woli?

pi

  10.01.2013, 21:49   87.207.146.132
Idealna organizacja! Szacun za i dla:
- dla kobitki w centrum organizacyjnym
- za uczciwość i współpracę
:-)
Ownlog.com :: Wróć