Plakaty z Leninem wzbudziły zainteresowanie i było nawet kilka pytań, próśb o zdjęcia i o podanie ceny. Nic w końcu z tego nie wyszło, ale przyznam, że było podniecające.

Przyjechał na parę dni Młody - pierwszy raz od początku czerwca. Ma się uczyć do egzaminu w kampanii wrześniowej i ma pomóc Staremu w robocie. Stary obecnie trwa zawieszony całodobowo nad biurkiem komputerowym i okadzony dymem fajkowym, wślepia się w komputer i wykańcza różne projekty, więc wiatrołap czeka.
Ale jak Stary z Młodym grzebną razem w tym dachu, to kto wie, jak tam jeszcze leniny znajdą!

Wioska tymczasem odzyskała koloryt lokalny, bo we wtorek wrócił Heniek, który przebywał od kilku miesięcy w zakładzie penitencjarnym za jazdę ciągnikiem po pijaku. Heniek jest człowiekiem poczciwym i uczynnym, i taki to z niego przestępca, jak z koziej dupy trąba, ale trzeba zrozumieć, że organy ścigania pragną z całych sił wykazać się czymkolwiek. A Heniek przecież jechał po pijanemu na pomoc drugiemu pijanemu, co wpadł był do rowu i trzeba go było wyciągnąć.
Wieś bez Heńka była całkiem bez kolorytu, co mu zresztą powiedziałam prostymi słowy. Heniek natomiast zainicjował ze mną rozmowy handlowe, chce bowiem kupić kogutka dla swoich świeżo nabytych niosek. Ma co prawda jednego koguta, ale do powiększonego stadka potrzebuje wzmocnionych zasobów materiału genetycznego i na wiosnę mój młody kogutek byłby jak znalazł. Jesteśmy umówieni na sobotę.

I tak oto powrót Heńka z więzienia w prosty sposób generuje rozkwit gospodarczy wsi.
Poza tym po Heńku można poznać, kiedy jest niedziela, bo jest wtedy obowiązkowo wyelegancony w odświętny dres.
To on również jest oprawcą na okoliczność świniobicia - już dwa razy korzystałam z jego usług i skorzystam z pewnością znów, bo usługa jest po prostu bez zarzutu.

Podobno każda wioska ma swojego Heńka.


Tak napisali inni:

pi

  01.09.2013, 14:00   89.65.92.118
Domniemywam, że Heniek oprawiał Twoje kuraki a nie świnki, bo o tych nie piszesz.
Bardzo proszę więcej o mieszkańcach -wspaniale się czyta :-)
Pozdrów Heńka od świeżo nabytych fanów :-)

Yen

  31.08.2013, 01:23   89.64.247.220
Aaaa, kocham Cię!!

DD

  30.08.2013, 14:21   178.217.39.212
Z wypiekami na twarzy czytam o kontaktach z Heńkiem i materiale genetycznym... O świniobiciu może mniej. Serdeczności.
Ownlog.com :: Wróć