Za zgodą Autorki zamieszczam obszerne fragmenty maila, którego od niej dostałam. No cóż, chcę, żeby mi wszyscy zazdrościli!

Kochani, rozmawialiśmy o wspólnym piwie i jeśli nadal chcielibyście się w to z nami pobawić, to mogłoby to wyglądać mniej więcej tak:

Szukamy w tej chwili receptury na naszego lagera. Myślimy, że na początek dobrym pomysłem byłoby zrobienie ciemnego. Mamy już upatrzone drożdże, które będą się u Was dobrze czuć. Wyobrażamy sobie, że piwo miałoby pewnie około 4,5% alkoholu (mniej więcej, w to będziemy celować, a zobaczymy, co wyjdzie). Chcielibyśmy, żeby było dość goryczkowe, lekkie i orzeźwiające. Myślimy o nowych odmianach chmielu, które dają świeże aromaty - coś podobnego do tego z niebieskimi kapslami [...]

Jeśli chodzi o rozkład czasowy, to chcemy oczywiście dostosować się do Was, więc potraktujcie poniższe jako pierwszą propozycję. Jak sfinalizujemy recepturę, to może się okazać, że któryś z etapów zamiast miesiąca może trwać 3 czy 5 tygodni, ale na razie prosimy o Wasze uwagi i korekty:

Warzenie 5-6 kwietnia
Przelewanie na cichą fermentację 10 lub 11 maja
Butelkowanie 7 lub 8 czerwca
Premiera - połowa lipca:)

Jeśli chodzi o technikalia, to przywieziemy cały osprzęt, ale potrzebujemy:
- grzać gazem garnek 30-litrowy przez około 3 godziny na co najmniej dwóch palnikach (nie używaliśmy nigdy butli z gazem, więc nie wiemy, jaką część butli zużyjemy)
- podłączyć chłodnicę do kranu takiego, jak przy pralce/zmywarce, z gwintem 3/4 cala (mamy rurki o zasięgu 3 metry)
- miejsca do fermentacji w temperaturze 8-12 stopni:)Tak napisali inni:

DD

  14.03.2014, 17:09   178.217.39.212
No i "zazdraszczam" . Cholernie "zazdraszczam". Serdeczności.
Ownlog.com :: Wróć