Dostałam mandat za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Wreszcie! Łażę tamtędy codziennie od piętnastu lat i wciąż mnie wszyscy straszą tym mandatem, no to w końcu sprawiedliwości stało się zadość. No i w sumie wyszło bardzo tanio.
Teraz muszę przemyśleć swoje życie i co dalej będzie ze mną – czy nagle mam zacząć przechodzić na światłach?
Dodam, że sprawa dotyczy nie tylko tego przejścia, na którym mnie złapali.

Nasz strach na wróble dostał imię Michael po Michaelu Jacksonie, który też był strachem, co prawda w Krainie Oz, a nie na Pomorzu, no ale.
Poodpinałam mu mankiety kurtki i włożyłam tam uchwyty reklamówek po rozsadzie porów i selerów, żeby sugestywnie powiewały. Efekt jest piorunujący – wygląda teraz, jakby szedł po piwo do naszego sklepu.
Zresztą jest to strach ruchomy, osadzony na drągu, na którym się obraca, raz stoi przodem do domu, to znów tyłem. Sarenki niech uważają.


Od świąt jemy już własną rukolę spod folii i sałatę w kilku odmianach. Może moje paznokcie się wreszcie zorientują.
A wczoraj upiekłam chleb na drożdżach, które są odzyskiem z fermentacji piwa. Tak pięknie pracowały te drożdże na dnie kubełka, że żal ich było wyrzucać. Poczekały sobie kilka dnie w słoiku w lodówce i nie bez obaw zaczyniłam. Drożdże były bardzo gorzkie, bałam się, że tylko zmarnuje mąkę, ale spróbowałam i w miarę dokarmiania rozczynu goryczka była coraz słabiej wyczuwalna.
Chleb ma ciekawą nutkę w smaku, zjedliśmy już jeden bochenek, żyjemy. W garze dojrzewa następny zaczyn, bo w wiejskim sklepie wykupili mi chleb, a tu dwa dni wolnego.Znalazłam w worze z szyciem stare zasłonki z falbankami i zrobiłam sobie tymczasową zabudowę wanny. Przyznam, że jestem zadowolona.
Tymczasowa zabudowa szafek kuchennych ma się dobrze już cztery lata i tu chyba będzie podobnie.Wszystkie nasze jabłonie kwitną w tym roku przeogromnymi kwiatami, a już szczególnie te stare renety. Bzy następne w kolejce.


Tak napisali inni:

DD

  10.05.2014, 12:02   178.217.39.212
A strach dalej bosy biedak w polu stoi. Jak takie dostojne imię dosta,ł to chociaż buty mu się należą.


Mam

  05.05.2014, 08:36   83.18.217.249
Ja też jestem fanką MJ!
A co Ty tak moje pole deprecjonujesz? Toż to miejsce godne i piękne - brzozy gałązkami powiewają, ptaszki śpiewają...

ACH

  04.05.2014, 20:45   31.61.140.108
No i co z tego, że pięknie wyglądasz.
MJ w szczerym polu, nie daruję...

ACH

  04.05.2014, 20:43   31.61.140.108
Jak to MJ???!!!
nie odzywam się do Ciebie!
Jestem jednym z największych fanów MJ a Ty mu pomnik stawiasz na polu???!!!
...ile ten mandat 20? 50? powinien być większy.
:D
Ownlog.com :: Wróć