Za mną wakacyjna podróż na Bałkany i piwna premiera w gospodarstwie. Przede mną jeszcze wyjazd do ogrodów pokazowych w Dobrzycy, a poza tym już siedzę na miejscu i ładuję akumulatory.
Była Młoda z Jadzią, jest mama, czekam na Młodego, który obiecuje i obiecuje i wreszcie chyba naprawdę przyjedzie w przyszłym tygodniu.
Piwna premiera zgromadziła grono przyjaciół i oprócz degustacji były też przygody i wiejskie rozrywki ludowe, jako to: ściąganie ula z dachu sąsiada i układanie drewna opałowego przez uczestników imprezy pod okiem Starego.

Piwowary wpadli na genialny pomysł nazwania piwa na pamiątkę faktu, że nasz dom był kiedyś szkołą. Okazało się, że jest to już dziesiąte piwo, wyprodukowane przez nich, była więc mowa okolicznościowa i uroczysta inauguracja konsumpcji.

Kolejną premierą wieczoru było dla mnie założenie stroju pszczelarskiego. Stary dorobił się wreszcie prawdziwego uniformu, więc mogłam wykorzystać ten poprzedni, uszyty niegdyś przeze mnie z lumpeksowych ubrań roboczych. Pod ostrzałem aparatów fotograficznych naszych gości wyruszyliśmy po ul, który został sprowadzony do pasieki. Operacja zakończyła się sukcesem.
Kilka dni wcześniej sąsiad zameldował, że ma pszczoły w kominie. Musiały to być pszczoły z któregoś czerwcowego rojenia, bo okazało się, że były już w tym kominie nieźle zadomowione. Stary powycinał plastry i włożył je do ula, postawionego na dachu. Potem przez kolejne dni pszczółki się przyzwyczajały, aż wreszcie nadszedł czas odzyskania zasobów i umieszczenia ich w pasiece.I jeszcze drewno...


Tak napisali inni:

Mam

  12.08.2014, 06:36   178.217.39.212
Dzięki, dziewczyny :)

DD

  11.08.2014, 10:29   178.217.39.212
Apetyczna z Ciebie pszczelarka. Zakładam,że jak jeszcze piwka popije, to... ho, ho... Serdeczności.

incognito

  05.08.2014, 14:18   79.186.187.117
kobiety przy drewnie też seksownie wyglądają :)
Ownlog.com :: Wróć