Jakiś czas temu dorobiłam się systemu do segregacji odpadków domowych. Zawdzięczam to Burkowi, który przyśpieszył odwlekające się w nieskończoność KIEDYŚ, wywlekając wciąż różne skarby z poustawianych pod zlewem kubełków i roznosząc je po gospodarstwie.

Pojechaliśmy do IKEA, gdzie kupiliśmy szufladę z samodomykaczem i ramą stabilizującą, a do tego trzy dopasowane kubełki. Stary zamontował to wszystko jak zwykle, tak żeby był wilk syty i owca cała, czyli w środku miało być w miarę funkcjonalnie i nowocześnie, a z wierzchu starociowo.

Na front wykorzystany został kolejny element sosnowej komody z naszego blokowego mieszkania. Deski postarzone przez szczotkowanie i zabarwione na odpowiedni kolor dołączyły do frontu zmywarki, zrobionego już wcześniej z tego samego surowca i tym samym sposobem.

Kubełki wjeżdżają pod półeczkę, na której mieszczą się różne podzlewozmywakowe utensylia.Co do dalszych Planów Rozwoju Kuchni, to taki sam front będzie jeszcze zrobiony do wnęki na lewo od zmywarki i umieścimy tam jakiś inteligentny system, który będzie wyjeżdżał z tych narożnych czeluści. KIEDYŚ.

W dwóch wnękach (pod piekarnikiem i płytą gazową) zostaną zasłonki. Ta część zabudowy markuje nieistniejący piec, dlatego jej kafelkowy blat jest szerszy i wystaje do przodu w stosunku do reszty blatu meblowego.
Wokół tej piecowej części planowany był mosiężny reling, taki jaki spotykamy przy starych piecach, ale czy go kiedyś zrobimy? Może KIEDYŚ.


Tak napisali inni:

Mam

  29.01.2015, 21:55   178.217.39.212
Stołek ma długą historię, bo był już w swoim życiu stołkiem fortepianowym, potem dentystycznym i doraźnie malarskim. Teraz jest jego czwarte życie!

Ja też nie znam żadnej lepszej kuchni. Nie ma żadnej lepszej kuchni :)

pi

  28.01.2015, 21:53   89.65.92.118
Gdy wspomnę zdjęcia z pierwszych prac..
to i tak zawsze najbardziej podobała mi się kuchnia ;-)
Gdy przyjechałam w odwiedziny to nic się nie zmieniło (no, może ławka za oknem od podwórka. i stolik. i kury)
W każdym razie nie znam żadnej lepszej kuchni. Te zasłonki, glina, cegła i firanki..

zielonajagoda

  26.01.2015, 18:59   83.10.233.8
Moje ulubione zasłoneczki widzę :-)
Intryguje mnie co to stoi takie podobne do stołka ale stołkiem to raczej nie jest???

siora

  26.01.2015, 12:03   77.254.99.184
Super, podziwiamy z mamą :)
Ownlog.com :: Wróć