Rodzynki wydłubane z życia...

Goście

Archiwum
2019
styczeń
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005

Fb
Poczta
Bank1
Bank2

Allegro
Avon

YouTube
Drzewo

statystyka
e-mail
RSS

Logowanie

Bibliografie

BLOG MAMOFYEN                                         To, co się jeszcze nie wydarzyło, można zmienić.


16.12.2017 (08:05)

Jakoś mi opornie idą te przygotowania do świąt, jakoś bez życia. Niby powoli sobie wszystko robię, ale to nie jest tak, jak było kiedyś i pewnie tak już zostanie.
Co ciekawe, ubiegłorocznych świąt nie zarejestrowałam zupełnie, nie pamiętam, co robiłam w te dni świąteczne, co jedliśmy, czy gdzieś wychodziliśmy i jaka była pogoda.
Last Christmas to dla mnie Boże Narodzenie 2015, kiedy Mama była tu z nami. A rok temu to była czarna dziura, czarna rozpacz i chyba w ogóle mnie wtedy nie było.

Ale teraz już wiem, o co chodzi z tą roczną żałobą. To jest czas, który był mi potrzebny, żebym uwierzyła, że to już naprawdę tak zostanie i że nie może być inaczej.

Podobno po przełomach nie wraca to, co kiedyś było, a jeśli wraca, to jest już inne. Ja też jestem starsza i bardziej rozlazła, choć czasem jeszcze mi wraca dawna energia - kiedy gotuję coś dobrego.
Mam już pomrożone uszka, pierogi i krokiety; pięknie pachnie i pięknie wygląda w wielkim słoju buraczany zakwas na barszcz.
Wczoraj upiekłam pierniczki i piernik staropolski z ciasta dojrzewającego od początku listopada, dziś jeszcze coś upiekę ze słodkości - może cwibak z bakaliami, który robiła moja Babcia i spody do tortu Rokoko. Trzeba też porozwieszać po domu świąteczne dekoracje.

Nad ranem przyjechała choinka; jeszcze jej nie widziałam, ale podobno jest duża.
Ostatnia nasza choinka była wielka i piękna. Mama zachwycała się nią codziennie, nie mogła się napatrzeć i wciąż mówiła o tym, że tak jej się podoba.
W tych domach, gdzie są małe dzieci i staruszkowie, choinka powinna być szczególnie piękna i okazała - dobrze, że już wtedy o tym wiedziałam.

Komentuj (1)
Blogi
Barbarella
Talenty
CudaMerigold
Dulbeb
Gunia
Lunia
Stary
Młoda
Jedzonko
Pesto
Wypieki
Ogród
Kompostownik
Róże (ang)
Róże (pol)
Róże (rus)
Na drutach
Drops
E-dziewiarka
IK blog
Ravelry
Reszta Świata
Janda
Kazik
MariaPeszek
Nohavica
Przemyk
WOŚP
OKOpress
Pińczów