Rodzynki wydłubane z życia...

Goście

Archiwum
2018
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005

Fb
Poczta
Bank1
Bank2

Allegro
Avon

YouTube
Drzewo

statystyka
e-mail
RSS

Logowanie

Bibliografie

BLOG MAMOFYEN                                         To, co się jeszcze nie wydarzyło, można zmienić.


23.06.2018 (07:27)

W Gospodarstwie wielka nowina - kurka zasiadła na jajkach! Po takiej długiej przerwie, kiedy to każdego roku (od czerwca 2013) śledziliśmy wiosenne zachowania kurek i próbowaliśmy nawet różnymi guślarskimi sposobami zmusić je do prokreacji - wreszcie.

Zaabsorbowani końcoworocznymi obrządkami nie zauważyliśmy nawet, że się na coś zanosi.
Stary był na trzydniowym biwaku z młodzieżą, ja ganiałam do szpitala na zabiegi rehabilitacyjne, potem Stary pojechał na odczulanie i tak kręciliśmy się, myśląc tylko o tym pierwszym dniu wakacji, bo dziś przyjeżdża Młody.
Tymczasem kurka po czynnościach wstępnych, które zapewne były, ale ich nie zauważyliśmy - spędziła jedną, a potem drugą noc na gnieździe. Ma na razie pod sobą sześć jajeczek, jeśli siedzi już "na poważnie", to można jej pozwolić dozbierać jeszcze kilka, dziś i jutro.
Potem już chyba byłoby za późno, zresztą 10-12 jajeczek wystarczy, żeby jej się wygodnie siedziało, bo jak jest za dużo, to przy ich obracaniu i przekładaniu będzie miała za mało miejsca.
No więc czas start: od 21 czerwca odliczamy 3 tygodnie!

Inne newsy, to reorganizacja przestrzeni przy wyjściu do tylnego ogrodu. Drugi cis doczekał się kilka dni temu topiarowania - ach, jak mi się podoba efekt! Światło weszło w rejony, gdzie go nigdy nie było i widok z okien jest zupełnie inny, bo widać miejsca, które wcześniej były zasłonięte przez ogromne bryły zieleni. Na przykład z okien sypialni widać całą różankę.
Stary od lat już marudził z tymi cisami, że źle, że osie widokowe nie takie i w ogóle - trzeba przesadzić. A mnie ogarniało przerażenia na myśl o tym, jaka to będzie rozpierducha z przesadzaniem takich wielkich cisów.
No i wytopiarował.

A wczoraj oba cisy dostały w nogi hosty i liliowce.
Młody natomiast wysunął hipotezę, że te cisy zostały przycięte, żeby łatwiej nam było koty spomiędzy gałęzi wyciągać! Zwłaszcza Tofik, w początkach swojej kariery poza domem chował się zawsze w cisach i nie chciał zleźć. Trzeba go było podstępem zwabić, albo i siłą wydostawać.

A jeszcze się pochwalę, że kotki są bardzo obowiązkowe i prawie codziennie przynoszą nam na śniadanie myszy i nornice upolowane nocą.

Komentuj (3)
Blogi
Barbarella
Talenty
CudaMerigold
Dulbeb
Gunia
Lunia
Stary
Młoda
Jedzonko
Pesto
Wypieki
Ogród
Kompostownik
Róże (ang)
Róże (pol)
Róże (rus)
Na drutach
Drops
E-dziewiarka
IK blog
Ravelry
Reszta Świata
Janda
Kazik
MariaPeszek
Nohavica
Przemyk
WOŚP
OKOpress
Pińczów