Rodzynki wydłubane z życia...

Goście

Archiwum
2018
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005

Fb
Poczta
Bank1
Bank2

Allegro
Avon

YouTube
Drzewo

statystyka
e-mail
RSS

Logowanie

Bibliografie

BLOG MAMOFYEN                                         To, co się jeszcze nie wydarzyło, można zmienić.


28.08.2018 (20:41)

Dowiedziałam się ostatnio, że przynajmniej sześć osób spoza najbliższej rodziny czeka na moje notki, więc muszę się trochę bardziej postarać!

W Gospodarstwie widać skutki długiego i ciepłego lata. Przytrafiają się różne anomalie, na przykład czarny bez ma owoce i jednocześnie kwiaty z drugiego kwitnienia, które nigdy mu się dotąd nie przydarzało.
Mamy znów sporo jabłek i gruszek, jest to też dobry rok dla pomidorów, których zebraliśmy już około trzydziestu kilogramów.

Kurczaki mają już ponad pięć tygodni; urosły i są już małymi kurkami. Wciąż dostają inne wzbogacone jedzenie, ale i wychodzą na duży wybieg, a od wczoraj sypiają już na grzędzie razem ze wszystkimi kurami. Już wiadomo, że trzy z nich to kogutki, trzeba się więc będzie pozbyć dwóch młodych i jednego starego Antonia, ale to pewnie dopiero na wiosnę.


Róże pięknie wchodzą w jesienne kwitnienie i choć mam ich już mnóstwo, to nie jest to jedyna moja kolekcja. Wzbogaciłam się w tym roku o kolejne sadzonki chryzantem zimujących w gruncie - tym razem to aż osiemnaście odmian i wszystkich razem mam już ponad trzydzieści. To moja kolejna kolekcja roślinna (po różach, liliowcach i liliach) i żeby się w tym ogarnąć robię znów zestawienia i tabelki. Moje chryzantemy różnią się wysokością (30-200 cm) i pokrojem krzewu, wielkością kwiatów (3-16 cm), ich kolorem i kształtem, no i terminem kwitnienia (od lipca do października).


Na razie młodziaki rosną w tymczasowym rozsadniku i są poddawane obserwacji i opryskom środkiem przeciwgrzybowym, bo odporność na choroby grzybowe nie jest ich najmocniejszą stroną.


Jesienią zostaną przesadzone na miejsca docelowe i żeby to miało ręce i nogi, to trzeba je odpowiednio podobierać. A oto niektóre z nich, te z poprzednich lat.


Komentuj (5)
Blogi
Barbarella
Talenty
CudaMerigold
Dulbeb
Gunia
Lunia
Stary
Młoda
Jedzonko
Pesto
Wypieki
Ogród
Kompostownik
Róże (ang)
Róże (pol)
Róże (rus)
Na drutach
Drops
E-dziewiarka
IK blog
Ravelry
Reszta Świata
Janda
Kazik
MariaPeszek
Nohavica
Przemyk
WOŚP
OKOpress
Pińczów